Mezinárodní Den žen na golfu již 7. červnaPrvní červnové úterý patří na celém světě ženám. Smyslem Women’s Golf Day (WGD) je představit ženám golf z různých stran. Obvykle se akce odehrávají v odpoledních a podvečerních hodinách (16:00–20:00). Součástí bývají dvě hodiny výuky golfu, krátká soutěž přímo na hřišti a následné společenské setkání. Vítány jsou také všechny ženy, které jsou už členkami v klubech. Zdatnější golfistky mohou být nápomocny těm, které s golfem teprve začínají.

Celosvětová akce WGD, kterou charakterizuje červená barva, do níž se již tradičně oblékají její účastnice, se letos uskuteční 7. června na více než 900 místech v sedmi desítkách zemí světa.

Women’s Golf Day je už zavedená celosvětová událost, do které se zapojují tisíce golfových hřišť po celém světě. Den žen na golfu se postupně stal velmi úspěšnou akcí i u nás. V Česku však hřiště nezvou ženy na speciální akce pouze v jednorázovém celosvětovém termínu, ale po celý červen.

Již podruhé bude červen také orámován dvěma významnými špičkovými mezinárodními akcemi s účastí skvělých hráček z celého světa a ideální možností vidět je v akci. Od 3. do 5. června se odehraje na hřišti Prague City Golf Clubu na Zbraslavi turnaj LET Access Series s názvem Amundi Czech Ladies Challenge, na kterém po boku profesionálek získávají tradičně zkušenosti nejlepší mladé české amatérky. V dnech 24.–26. června se představí v Beroun Golf Clubu absolutní evropská elita z Ladies European Tour na Tipsport Czech Ladies Open.

Kolik golfových hřišť se letos zapojí v ČR a pozve ženy poprvé na golf, budeme na našem portálu Bav se golfem sledovat. Konkrétní informace hledejte na stránkách a sociálních sítích nejbližších hřišť ve vašem okolí, nebo na našich stránkách zde.

 

Autor textu: Tomáš Přikryl


Zajímavosti

Staňte se součástí udržitelného rozvoje

„ Zacházej se Zemí dobře. Nezdědil jsi ji od svých předků, ale dlužíš ji svým dětem. “ Dochované indiánské přísloví odkazuje k myšlence udržitelnosti, která není objevem moderní společnosti, ale tvořila podstatu...

všechny zajímavosti

Víte, že

Chip

Při úderu zvaný chip míček nejprve překoná krátkou překážku, nerovnost nebo vyšší travní porost a poté se kutálí po greenu směrem k jamce. Jedná se o úder, který hraješ cca 10 metrů od jamky.    

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Silvestr 2022

Golf Spa Resort Kunětická Hora

přehled akcí
© Bav se golfem 2022

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde