Školy hledají aktivity na vzduchu, obliba golfu mezi dětmi tak rosteOdložený zářijový Turnaj základních škol a také zprávy z různých koutů republiky potvrzují, že golf jako outdoorový sport táhne nové dětské zájemce. Období po ukončení koronavirových opatřeních potvrdilo odhady expertů, že bude zvýšený zájem o sportovní kroužky provozované na čerstvém vzduchu. Golfu letošní podzim nejen kvůli počasí skutečně přeje.

Už start nového školního roku a kampaň České golfové federace Učíme se, hýbeme se dávaly najevo, kam také chce český golf směrovat aktivity, aby zvýšil zájem o náš sport. Návrat do lavic ale přinesl i zvýšenou aktivitu školních zařízení, která hledají nové možnosti pro různé kroužky. Současné podmínky totiž nahrávají tomu, aby děti měly pravidelný pohyb spíše mimo školní budovy a tělocvičny, alespoň dokud to počasí umožní.

Řada klubů se proto správně rozhodla vyjít těmto potřebám naproti. Uspořádaly, nebo to ještě mají v plánu, ukázkové akce pro školy, které hledají nové možnosti pro svoji činnost. Předváděcí akce zorganizovali v Golf Clubu Osyčina, dokonce dvoudenní představení golfu pro Základní školu sluchově postižených uspořádali v Kravařích, kde podobné akce navíc chystají i pro jiné školy. „Akce měla mezi žáky i dospělými značný ohlas a probudila silný zájem o golf. Děkuji, že takovéto akce pořádáte, děkuji za naše děti, které jsou nadšeny,“ poděkoval následně v mailové korespondenci ředitel školy Libor Suchoň.

Přitáhnout děti ke golfu se ale snaží i jinde. Ve spolupráci s GC Stará Boleslav se golf představil například během Festivalu sportu pro půltisícovku dětí na ZŠ Výslunní v Brandýse nad Labem, Hořehledští zase ukázali golf v tom nejlepším světle pro třetí až šesté třídy na ZŠ Spálené Poříčí.

Na děti byl zaměřen i Den otevřených dveří na Ypsilonu u Liberce, na který přes nepřízeň počasí dorazilo na 600 zájemců, což předčilo i odhady organizátorů. „Ve spojení s projektem Se školou na golf jsme zaujali mnoho talentovaných dětí a jsme si jisti, že jsme na dobré cestě k rozvoji naší golfové akademie a také založení tréninkového centra mládeže,“ plánuje ředitel resortu Martin Trita další aktivity směrem k dětským kategoriím.

Vstup do nového školního roku byl důležitý i pro školy, které v projektu Se školou na golf již působí. Každým rokem se mohou těšit na Turnaj základních škol v dovednostních soutěžích. Letos se družstva sjela na Dýšinu a jeho účastníci včetně učitelů i ředitelů pomáhali natočit vydařené VIDEO, v kterém vyzdvihli devět důvodů, proč by děti měly hrát golf.


 


Zajímavosti

90 let ČGF: 2. prosince 1931 se začala psát historie České golfové federace

Na den přesně před 90 lety byla založena první organizace, která byla přímým předchůdcem České golfové federace. Tehdejší Golfový svaz ČSR byl ustanoven 2. prosince 1931 a byl také zvolen první výbor, který začal řídit...

všechny zajímavosti

Víte, že

Barevné kolíky

Všude na světě se používají k označení překážek na hřišti kolíky stejné barvy. Na hřišti nejčastěji najdete kolíky bílé barvy značící hranici hřišti, tzv. out ouf bounds, kolíky červené barvy vymezující podélnou vodní překážku nebo kolíky žluté barvy ohraničující příčnou vodní překážku. Během sportovních turnajů se mohou hranice překážek zdůrazňovat barevným sprejem nastříkaným na zemi.

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

DEN Bav se golfem

PilsnerGolf Resort Hořehledy

přehled akcí
© Bav se golfem 2021

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde