Golf v podzámčí: nádherná zkušenost v krásném prostředíGolfová hřiště v České republice dokážou překvapit svou rozmanitostí. Hraje se v místech, která prošla důkladnou rekultivací, v krásně zasazených místech v horách a podhůří, předměstí velkých městských aglomerací, ale také například v zámeckých parcích, nebo alespoň hradům a zámkům nadosah.

Zahrát si golf v zámeckém parku? Takovou možnost máte hned na několika hřištích v Česku. A nutno říct, že vždy je to zážitek, který ukojí všechny golfistovy touhy. Ke sportovní výzvě se přidává výjimečnost a duch prostředí zámeckého parku, do něhož jsou hřiště citlivě zakomponována. A navíc sportovní zážitek můžete spojit s následnou prohlídkou místní kulturní památky, pokud je samozřejmě otevřena veřejnosti.

Zahrát si v zámeckém praku je sice nádherná zkušenost, ale také často nijak snadná. Především proto, že fairwaye jsou úzké a lemovány vzrostlými stromy, s množstvím vodních pastí. Asi už nikdo nespočítá, kolik utopených míčků spočívá na dně jezera na deváté jamce hřiště u zámku Štiřín, jednom z nejtěžších pětiparů v Česku.

Zahrát si golf v zámeckém parku můžete i na severu Moravy. V Šilheřovicích na dohled romantického zámku se secesními prvky a už cestou po první jamce nemůžete přehlédnout ani rozlehlou Neptunovu kašnu, která prošla nedávno rekonstrukcí. V nedalekých Kravařích je osmnáct jamek zasazeno do anglického parku kolem místního barokního zámku. Charakter hřišti vtiskly staleté stromy i množství vodních překážek.

Harmonii, klid i výzvu zažijete na hřišti v anglickém parku u klasicistního zámku Kynžvart, u kterého navíc končíte hru na zdejším 18. greenu. Zámeček, který se změnil v hotel, je centrem resortu Konopiště, které nabízí dvě osmnáctky Radecký a D’Este plus veřejnou devítku, vyhlášená turistická atrakce je nedaleko.

Nevšedním zážitkem jsou i malebné devítky v Bechyni a Hrádku u Nechanic, stejně jako v Krásném Dvoře, byť hřiště v místním anglickém parku má jen šest jamek a je určeno spíše pro začátečníky. Naleznete na něm ale krásný novogotický templ. Skvěle si zahrajete na šestijamkovém veřejném hřišti s parem 18 ve Slavkově u Brna (Golf Resort Austerlitz), které je přímo ve zdejším zámeckém parku. Zámek Mystěves je zase středobodem stejnojmenného golfového areálu s anglickým parkem.

Ale jsou samozřejmě i hřiště, která sice nenaleznete přímo v zámeckém parku, ale historická stavba k nim tak nějak patří, především kvůli výhledu na něj, jak jsou na to zvyklí hráči v Hluboké nad Vltavou. Zapomenout nemůžeme na nádherné kulisy slavného hradu Karlštejn ležícího na protější straně údolí stejnojmenné osmnáctky, nadohled hradu je jaké golfové hřiště v Grabštejně.


Zajímavosti

Staňte se součástí udržitelného rozvoje

„ Zacházej se Zemí dobře. Nezdědil jsi ji od svých předků, ale dlužíš ji svým dětem. “ Dochované indiánské přísloví odkazuje k myšlence udržitelnosti, která není objevem moderní společnosti, ale tvořila podstatu...

všechny zajímavosti

Víte, že

Green

Green je nejchoulostivější a nejvíce opečovávaná část hřiště, česky nazývaná jamkoviště. Jedná se o nejníže střiženou plochu, na které je umístěna cílová jamka. Green vyžaduje pečlivou údržbu: seká se až jednou denně, pravidelně se provzdušňuje, válcuje, pískuje a hnojí. Mezi golfisty často uslyšíš, jak hovoří o rychlosti greenu. Ta se udává ve stopách. Čím je rychlost greenu větší, tím je obtížnější dopravit míček do jamky, protože je náchylnější na terénní nerovnosti. Na greenu hrajeme holí,...

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Bydlet pod Brdy = milovat golf

PilsnerGolf Resort Hořehledy

přehled akcí
© Bav se golfem 2022

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde