Den žen na golfu – červená ovládne česká hřištěPřed rokem se Women’s Golf Day (WGD) v tradičním termínu odehrálo pouze virtuálně, letos se oblíbená akce pro ženy všeho věku znovu vrací. Stejně jako v přechozích letech se bude ženám věnovat český golf po celý měsíc, nejen v první červnové úterý, spadající letos na 1. června.

Den žen na golfu se stal už v minulých letech velmi úspěšným eventem, který každoročně využívá k pozvánce do svých areálů několik desítek českých a moravských resortů. A protože jde o tradiční akci, na vstřícnost pořadatelů si už navykly i jejich pravidelné účastnice.

Tuzemská hřiště však nezvou ženy na speciální akce pouze v jednorázovém celosvětovém termínu, ale po celý červen. Formát může být různorodý, pořadatelé si většinou už našli svůj ideální program, aby se účastnice dobře bavily.

Smyslem WGD je představit ženám golf z různých stran. Obvykle se akce odehrávají v odpoledních a podvečerních hodinách (16:00-20:00). Součástí bývají dvě hodiny výuky golfu, krátká soutěž přímo na hřišti a následné společenské setkání. Vítány jsou také všechny ženy, které jsou už v klubech členkami. Zdatnější golfistky mohou být nápomocny těm, které s golfem teprve začínají. Konkrétní informace hledejte na stránkách a sociálních sítích nejbližších hřišť ve vašem okolí, nebo na našich stránkách.

Letošní WGD navazuje na úspěšnou kampaň České golfové federace Jak sportovat s celou rodinou. I proto se dá očekávat, že řada akcí nebude zaměřena pouze na ženy, ale také na jejich ratolesti.

A co víc: červen bude orámován dvěma významnými špičkovými mezinárodními akcemi s účastí skvělých hráček z celého světa a ideální možností vidět je v akci. Od 3. do 5. června se vrací do Golf Resortu Konopiště turnaj LET Access Series s názvem Amundi Czech Ladies Challenge, na kterém po boku profesionálek získávají tradičně zkušenosti nejlepší mladé české amatérky. V dnech 25. – 27. června se představí v Beroun Golf Clubu absolutní evropská elita z Ladies European Tour na Tipsport Czech Ladies Open, kde se bude fandit nejméně deseti Češkám.

Celosvětová akce Women’s Golf Day, kterou charakterizuje červená barva, do níž se již tradičně oblékají její účastnice, se uskuteční 1. června na více než 900 místech v sedmi desítkách zemí světa.


Zajímavosti

Staňte se součástí udržitelného rozvoje

„ Zacházej se Zemí dobře. Nezdědil jsi ji od svých předků, ale dlužíš ji svým dětem. “ Dochované indiánské přísloví odkazuje k myšlence udržitelnosti, která není objevem moderní společnosti, ale tvořila podstatu...

všechny zajímavosti

Víte, že

Péče o hřiště

Součástí golfové etikety a povinností každého hráče je i správně pečovat o hřiště. Po odehrání míče často na fairwayi zůstane vyseknutý „řízek“, tedy drn, který při odpalu uřízne hlava hole. Takový drn je nutné dát zpět na původní místo a zašlápnout ho, aby trávník co nejdříve zregeneroval. Při krátké hře, kdy míček letí na green z velké výšky, vzniká tzv. pitchmark (důlek v greenu po dopadu míčku). Nos u sebe vždy vypichovátko, kterým jej můžeš opravit. Vstoupíš-li do bunkeru (písečná překážka),...

číst další

Hřiště

Navštivte jedno z 112 hřišť

Navštivte jedno
z 112 hřišť

Zde nalezneš golfová hřitě zapojená do Bav se golfem...

všechna hřiště

Akce pro veřejnost

Bydlet pod Brdy = milovat golf

PilsnerGolf Resort Hořehledy

přehled akcí
© Bav se golfem 2022

 

Zadej lokalitu

 

Po zadání tvé lokality ti zobrazíme nabídku nejbližších golfových hrišť. Najdi si svůj balíček a začni hrát golf!

Loading...

Pokračujte zde